Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko

 

 

 

Z uwagi na aktualną sytuację w Polsce i występowanie koronawirusa i trudne do przewidzenia kierunki jego rozprzestrzeniania się, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko apeluje o śledzenie bieżących komunikatów na stronach:

http://www.klodzko.naszops.pl ,

https://gis.gov.pl/ ,

http://www.gmina.klodzko.pl,

http://niepelnosprawni.pl

https://www.gov.pl/koronawirus

 

Zwracamy się również z apelem do Klientów tut. Ośrodka o rozważenie możliwości załatwiania spraw urzędowych za pośrednictwem środków łączności elektronicznej poprzez adres email: ops@gmina.klodzko.pl oraz telefonicznie pod numerem 74 30 67 200. 

 

W związku z koniecznością pozostania w domu, wynikającej z zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, poniżej przedstawiamy formy wsparcia ważne dla seniorów i innych osób w potrzebie.

ZAKUPY ŻYWNOŚCI DLA SENIORA

Osoby potrzebujące pomocy w zrobieniu zakupów, jak również osoby, które chciałyby taką pomoc zaoferować prosimy o kontakt do Ośrodeka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko. Wspieramy  osoby starsze, schorowane, niepełnosprawne, samotnie zamieszkujące teren Gminy Kłodzko, które nie mogą liczyć na pomoc bliskich i samodzielnie zrobić zakupów. Nasze działanie polegać będzie na robieniu dla nich zakupów składających się z podstawowych artykułów spożywczych i higienicznych, leków i środków czystości - w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania.

Zgłoszenia od osób, które potrzebują takiej pomocy, przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00 pod numerem telefonu: 74 30 67 200, po godz.15:00 pod numerem mobilnym 600 82 40 92. Pracownicy OPS-u będą weryfikować wszelkie sygnały, a następnie wyznaczać koordynatora, który ustali szczegóły dotyczące terminu oraz sposobu realizacji i rozliczenia zakupów. Pod tym samym numerem telefonu OPS czeka również na zgłoszenia osób chętnych do pomocy jako wolontariusze w tej akcji.

UWAGA NA OSZUSTÓW!

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko ostrzega przed oszustami, którzy żerują na sytuacji związanej z koronawirusem. Do Ośrodka spływają niepokojące zgłoszenia dot. naciągaczy podających się za pracowników socjalnych. Fałszywi pracownicy oferują pomoc w dezynfekcji mieszkania.

Seniorze, pamiętaj! Każdy pracownik socjalny posiada legitymację ze zdjęciem. Masz prawo go wylegitymować, a następnie zadzwonić do Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko z zapytaniem, czy taka osoba pracuje w danej jednostce. Seniorze, nie daj się oszukać!

W razie pojawienia się niepokojących sytuacji, wszelkich przypadków pojawienia się osób podających się za pracowników socjalnych prosimy o zgłoszenie do Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko pod numerem telefonu: 74 30 67 200 lub najbliższej jednostki Policji.

 

 

Źródło: niepełnosprawni.pl

Pomoc dla osób w kwarantannie wygląda następująco:

  • Sanepid powiadamia OPS o osobach objętych kwarantanną;
  • OPS weryfikuje czy dana osoba wymaga pomocy żywnościowej. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej (MRPiPS) taka ocena powinna odbyć się telefonicznie;
  • OPS otrzyma od MRPiPS listę organizacji, które deklarują pomoc żywnościową (Banki Żywności, PKPS, PCK, Caritas, Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN) oraz kontakty do nich;
  • OPS kontaktuje się z jedną z wybranych organizacji i przekazuje informację o zapotrzebowaniu na konkretne produkty dla konkretnych osób;
  • OPS otrzyma też od MRPiPS listę kontaktową jednostek Policji, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych;
  • OPS przekazuje Policji, Ochotniej Straży Pożarnej lub Wojskom Obrony Terytorialnej informacje, skąd należy odebrać żywność i do kogo (osoby kwarantannowanej) ją dostarczyć.

Pracownicy ośrodków pomocy społecznej nie uczestniczą w bezpośrednim dostarczaniu żywności osobom pozostającym w kwarantannie.

 

Pomoc społeczna umożliwia przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych tym, którzy nie są w stanie sami ich pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości.

Wspiera ich w wysiłkach zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb i umożliwia im życie w warunkach odpowiadających godności człowieka.

Zadaniem pomocy społecznej jest także zapobieganie trudnym sytuacjom życiowym przez podejmowanie działań zmierzających do usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji ze środowiskiem.

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Konkurs na stanowisko asystenta rodziny

Utworzono dnia 02.09.2020

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko ogłasza nabór na stanowisko asystenta rodziny

czytaj dalej na temat: Konkurs na stanowisko asystenta rodziny

Terminy składania wniosków

Utworzono dnia 10.07.2020

Ważne! Osoby, które obecnie pobierają świadczenie 500 plus, nie muszą składać nowych wniosków w 2020 roku, ponieważ wraz ze zmianą ustawy o 500 plus od 1 lipca 2019 r. okres świadczeniowy został wydłużony do 31 maja 2021 r.   Kolejny termin składania...

czytaj dalej na temat: Terminy składania wniosków

Kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej

Utworzono dnia 12.03.2020

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej zachęca do korzystania do kontaktu  z urzedem poprzez kanały elektorniczne e-PUAP oraz e-mail lub kontakt telefoniczny. e-mail: sekretariat@ops.gmina.klodzko.pl, tel. 74 30 67 200 Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne możliwe jest ograniczenie...

czytaj dalej na temat: Kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej

INFORMACJA

Utworzono dnia 06.03.2020
Uprzejmie informujemy , że w Ośrodku Pomocy Społecznej  w ramach pomocy dla potrzebujących są przyjmowane tylko czyste, zadbane i posegregowane ubrania.
czytaj dalej na temat: INFORMACJA

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Utworzono dnia 24.02.2020

W związku z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny koordynuje ,,Tydzień Pomocy Osobom pokrzydzonym Przestęstwem", które w tym roku odbywają się od 21 do 28 lutego. W prambule do ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o...

czytaj dalej na temat: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Relacja z warsztatów edukacyjnych ,,Bezpieczny Świat" realizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy

Utworzono dnia 11.02.2020

W styczniu  2020 r. rozpoczęły się się prowadzone przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko zajęcia w Szkole Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Spotkania odbywały się cyklicznie ( raz w tygodniu trzy spotkania po 45 min. każde). W czasie zajęć uczniowie klas...

czytaj dalej na temat: Relacja z warsztatów edukacyjnych ,,Bezpieczny Świat" realizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy

Zarządzenie Nr 388/2020 Wójta Gminy Kłodzko z dnia 4 luty 2020 roku

Utworzono dnia 05.02.2020
Zarządzenie Nr 388/2020 Wójta Gminy Kłodzko z dnia 4 luty 2020  roku w sprawie zmiany Zarządzenia nr 355/2016 Wójta Gmin Kłodzko z dnia 22 lipca 2016 r. w sprawie powołania Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. 
czytaj dalej na temat: Zarządzenie Nr 388/2020 Wójta Gminy Kłodzko z dnia 4 luty 2020 roku

Informacja o skróconych godzinach urzędowania

Utworzono dnia 31.12.2019
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko informuje, że w dniu 31 grudnia 2019 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko jest czynny do godziny 14. 
czytaj dalej na temat: Informacja o skróconych godzinach urzędowania

Pomoc pogorzelcom!

Utworzono dnia 08.11.2017, 10:52

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Zegar

 

Gmina Kłodzko

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 146

W poprzednim tygodniu: 575

W tym miesiącu: 1511

W poprzednim miesiącu: 2001

Wszystkich: 42446