Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko

 

 

 

Z uwagi na aktualną sytuację w Polsce i występowanie koronawirusa i trudne do przewidzenia kierunki jego rozprzestrzeniania się, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko apeluje o śledzenie bieżących komunikatów na stronach:

http://www.klodzko.naszops.pl ,

https://gis.gov.pl/ ,

http://www.gmina.klodzko.pl,

http://niepelnosprawni.pl

https://www.gov.pl/koronawirus

 

Zwracamy się również z apelem do Klientów tut. Ośrodka o rozważenie możliwości załatwiania spraw urzędowych za pośrednictwem środków łączności elektronicznej poprzez adres email: ops@gmina.klodzko.pl oraz telefonicznie pod numerem 74 30 67 200. 

 

W związku z koniecznością pozostania w domu, wynikającej z zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, poniżej przedstawiamy formy wsparcia ważne dla seniorów i innych osób w potrzebie.

ZAKUPY ŻYWNOŚCI DLA SENIORA

Osoby potrzebujące pomocy w zrobieniu zakupów, jak również osoby, które chciałyby taką pomoc zaoferować prosimy o kontakt do Ośrodeka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko. Wspieramy  osoby starsze, schorowane, niepełnosprawne, samotnie zamieszkujące teren Gminy Kłodzko, które nie mogą liczyć na pomoc bliskich i samodzielnie zrobić zakupów. Nasze działanie polegać będzie na robieniu dla nich zakupów składających się z podstawowych artykułów spożywczych i higienicznych, leków i środków czystości - w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania.

Zgłoszenia od osób, które potrzebują takiej pomocy, przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00 pod numerem telefonu: 74 30 67 200, po godz.15:00 pod numerem mobilnym 600 82 40 92. Pracownicy OPS-u będą weryfikować wszelkie sygnały, a następnie wyznaczać koordynatora, który ustali szczegóły dotyczące terminu oraz sposobu realizacji i rozliczenia zakupów. Pod tym samym numerem telefonu OPS czeka również na zgłoszenia osób chętnych do pomocy jako wolontariusze w tej akcji.

UWAGA NA OSZUSTÓW!

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko ostrzega przed oszustami, którzy żerują na sytuacji związanej z koronawirusem. Do Ośrodka spływają niepokojące zgłoszenia dot. naciągaczy podających się za pracowników socjalnych. Fałszywi pracownicy oferują pomoc w dezynfekcji mieszkania.

Seniorze, pamiętaj! Każdy pracownik socjalny posiada legitymację ze zdjęciem. Masz prawo go wylegitymować, a następnie zadzwonić do Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko z zapytaniem, czy taka osoba pracuje w danej jednostce. Seniorze, nie daj się oszukać!

W razie pojawienia się niepokojących sytuacji, wszelkich przypadków pojawienia się osób podających się za pracowników socjalnych prosimy o zgłoszenie do Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko pod numerem telefonu: 74 30 67 200 lub najbliższej jednostki Policji.

 

 

Źródło: niepełnosprawni.pl

Pomoc dla osób w kwarantannie wygląda następująco:

  • Sanepid powiadamia OPS o osobach objętych kwarantanną;
  • OPS weryfikuje czy dana osoba wymaga pomocy żywnościowej. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej (MRPiPS) taka ocena powinna odbyć się telefonicznie;
  • OPS otrzyma od MRPiPS listę organizacji, które deklarują pomoc żywnościową (Banki Żywności, PKPS, PCK, Caritas, Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN) oraz kontakty do nich;
  • OPS kontaktuje się z jedną z wybranych organizacji i przekazuje informację o zapotrzebowaniu na konkretne produkty dla konkretnych osób;
  • OPS otrzyma też od MRPiPS listę kontaktową jednostek Policji, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych;
  • OPS przekazuje Policji, Ochotniej Straży Pożarnej lub Wojskom Obrony Terytorialnej informacje, skąd należy odebrać żywność i do kogo (osoby kwarantannowanej) ją dostarczyć.

Pracownicy ośrodków pomocy społecznej nie uczestniczą w bezpośrednim dostarczaniu żywności osobom pozostającym w kwarantannie.

 

Pomoc społeczna umożliwia przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych tym, którzy nie są w stanie sami ich pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości.

Wspiera ich w wysiłkach zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb i umożliwia im życie w warunkach odpowiadających godności człowieka.

Zadaniem pomocy społecznej jest także zapobieganie trudnym sytuacjom życiowym przez podejmowanie działań zmierzających do usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji ze środowiskiem.

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Maseczka z bawełny - wzór do szycia

Utworzono dnia 25.03.2020

Poniżej przedstawiamy Ci garść informacji o tym jak uszyć maseczki chirurgiczne z bawełny https://www.bazzan.pl/maseczki-chirurgiczne-z-bawelny/?fbclid=IwAR2Y2cgRAlSJ2_is4OR8e2eJszhSo8-PcELD6Y6y0LpFIkHN9d5KPruu-DA  

czytaj dalej na temat: Maseczka z bawełny - wzór do szycia

Kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej

Utworzono dnia 12.03.2020

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej zachęca do korzystania do kontaktu  z urzedem poprzez kanały elektorniczne e-PUAP oraz e-mail lub kontakt telefoniczny. e-mail: ops@gmina.klodzko.pl tel. 74 30 67 200 Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne możliwe jest ograniczenie...

czytaj dalej na temat: Kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej

INFORMACJA

Utworzono dnia 06.03.2020
Uprzejmie informujemy , że w Ośrodku Pomocy Społecznej  w ramach pomocy dla potrzebujących są przyjmowane tylko czyste, zadbane i posegregowane ubrania.
czytaj dalej na temat: INFORMACJA

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Utworzono dnia 24.02.2020

W związku z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny koordynuje ,,Tydzień Pomocy Osobom pokrzydzonym Przestęstwem", które w tym roku odbywają się od 21 do 28 lutego. W prambule do ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o...

czytaj dalej na temat: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Relacja z warsztatów edukacyjnych ,,Bezpieczny Świat" realizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy

Utworzono dnia 11.02.2020

W styczniu  2020 r. rozpoczęły się się prowadzone przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko zajęcia w Szkole Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Spotkania odbywały się cyklicznie ( raz w tygodniu trzy spotkania po 45 min. każde). W czasie zajęć uczniowie klas...

czytaj dalej na temat: Relacja z warsztatów edukacyjnych ,,Bezpieczny Świat" realizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy

Zarządzenie Nr 388/2020 Wójta Gminy Kłodzko z dnia 4 luty 2020 roku

Utworzono dnia 05.02.2020
Zarządzenie Nr 388/2020 Wójta Gminy Kłodzko z dnia 4 luty 2020  roku w sprawie zmiany Zarządzenia nr 355/2016 Wójta Gmin Kłodzko z dnia 22 lipca 2016 r. w sprawie powołania Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. 
czytaj dalej na temat: Zarządzenie Nr 388/2020 Wójta Gminy Kłodzko z dnia 4 luty 2020 roku

Informacja o skróconych godzinach urzędowania

Utworzono dnia 31.12.2019
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko informuje, że w dniu 31 grudnia 2019 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko jest czynny do godziny 14. 
czytaj dalej na temat: Informacja o skróconych godzinach urzędowania

Informacja

Utworzono dnia 18.12.2019

W dniu 24 grudnia ( wtorek) w Wigilię Osrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko jest nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy. 

czytaj dalej na temat: Informacja

Pomoc pogorzelcom!

Utworzono dnia 08.11.2017, 10:52

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Sprawozdanie z działalności OPS Gminy Kłodzko za 2018 roku.

 

Gmina Kłodzko

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 67

W poprzednim tygodniu: 177

W tym miesiącu: 1178

W poprzednim miesiącu: 2285

Wszystkich: 35181